Poďakovanie za dirigentský kurz 2016

Naše poďakovanie patrí v prvom rade generálnemu biskupskému úradu za Pánom Bohom požehnanú myšlienku usporiadať dirigentský kurz. Chceme sa poďakovať za spoluprácu s Výborom cirkevnej hudby a hymnológie ECAV na Slovensku.
Ďakujeme aj lektorom Mgr. art. Jane Pastorkovej, ArtD., a doc. Mgr. Ondrejovi Šarayovi, ArtD., ako aj riaditeľovi ZUŠ vo Veľkom Krtíši Mgr. art. Markovi Mišiakovi.

Kurz dirigovania s témou: základy dirigovania, technika dirigovania, základy hlasovej výchovy, technika spevu a samotná práca so speváckym zborom bol pre všetkých zúčastnených veľkým prínosom. Príprava lektorov bola na vysokej profesionálnej aj osobnostnej úrovni. Deň 12. 11. 2016 vo Veľkom Krtíši bol neobyčajne príjemným dňom, kde nám spomínaní lektori odovzdali svoje pedagogické majstrovstvo a ich prístup je svedectvom toho, akoby sa mal správať kresťan pri dotykoch s hudbou. Pánovi riaditeľovi sa chceme poďakovať za pozvanie a sprostredkovanie kurzu, poskytnutie priestorov koncertnej sály, za celodenné sprevádzanie, občerstvenie, obed a pracovný materiál k výučbe.

Základy dirigovania, technika dirigovania, základy hlasovej výchovy, technika spevu a samotná práca so speváckym zborom sú zručnosti, ktoré by obohatili mnohé cirkevné zbory. V myšlienke spomienok na Juraja Tranovského a jeho CITHARU SANCTORUM dávam do pozornosti všetkým cirkevným zborom možnosť urobiť tradíciu opakovaných stretnutí kurzu dirigovania. Vystúpenia spevokolov počas služieb Božích sú obohatením, službou, vďačnosťou za Božiu milosť, ochranu a sprevádzanie v našich životoch. Verím, že Pán Boh požehná záujemcov, ktorí si radi osvoja základy dirigovania, techniky spevu alebo si ich prehĺbia.