Správa zo zasadnutia RV ERC v SR

Na GBÚ sa 10. apríla 2014 uskutočnilo plánované zasadnutie Riadiaceho výboru Ekumenickej rady cirkví v SR (RV ERC). Po úvodnej pobožnosti v modlitebni GBÚ členov RV ERC privítal generálny biskup ECAV a predseda ERC Miloš Klátik.
RV ERC sa na svojom aprílovom zasadnutí prioritne venoval návrhu nového rokovacieho poriadku ERC v SR, ktorý aj schválil. Okrem ďalších bodov programu sa RV ERC zaoberal článkom „Kam smeruje definícia manželstva“ od Ondreja Prostredníka, šéfredaktora Cirkevných listov a evanjelického teológa, uverejnenom v denníku SME 17. 1. 2014, v súvislosti s ktorým RV ERC konštatoval, že predmetný článok nie je v súlade s Vyhlásením najvyšších predstaviteľov kresťanských cirkví na Slovensku zo dňa 16. 9. 2013.

Dôležitým bodom programu bolo prijatie komuniké z 3. stretnutia najvyšších predstaviteľov kresťanských cirkví na Slovensku o náboženskej slobode. Komuniké bolo prijaté všetkými zástupcami členských cirkví ERC v SR.

Na záver sa predseda ERC v SR a generálny biskup ECAV Miloš Klátik poďakoval všetkým prítomným za ich účasť. Záverečnou modlitbou ukončil aprílové zasadnutie RV ERC v SR superintendent ECM Pavel Procházka.