Zo stretnutia s generálnym dozorcom

Po roku sa dozorcovia dištriktov a seniorátov ECAV na Slovensku znovu stretli s br. generálnym dozorcom Pavlom Delingom, a to 22. 1. 2011 na biskupskom úrade vo Zvolene.
Stretnutie sa uskutočnilo za účasti bratov generálneho biskupa Miloša Klátika a dištriktuálneho biskupa ZD Milana Krivdu v bratskom spoločenstve zúčastnených.

Takéto stretnutia sa od roku 2007 konajú každý rok ako výraz zjednocovania názorov v dozorcovskej činnosti s cieľom prerokovania aktuálnych úloh v COJ ECAV. Tentoraz išlo o uplatňovanie CPP v činnosti orgánov a funkcionárov ECAV, ktoré boli schválené vlani na Synode ECAV v Žiline. V rozprave prítomní dozorcovia prediskutovali konkrétne problémy zabezpečenia uznesení zo synody, jednotlivé termíny a účasť na hlavných akciách ECAV v tomto roku. Bez záujmu neostala ani problematika prípravy reštrualizačného procesu cirkvi, spojená s možnými ekonomickými dôsledkami.

Na stretnutí zaznel návrh znovu vydať v úplnom znení cirkevnú ústavu a cirkevné zákony, lebo niektoré boli aj osemkrát novelizované. Bratia dozorcovia poukázali aj na to, že v cirkevných zboroch máme málo aktívnych funkcionárov. Preto je nutné hľadať medzi bratmi a sestrami, ktorí sa nachádzajú v okruhu nášho evanjelického spoločenstva, ale zatiaľ neprejavili záujem o jeho činnosť. Treba ich osloviť a vyzvať, aby sa do nej zapojili.

Stretnutie umocnilo všetkých v nádeji na Božiu milosť, lebo každý jedinec potrebuje oporu v Pánu Bohu aj spoločenstve veriacich.