Zbor biskupov rokoval so zástupcami SEM

Na Biskupskom úrade ZD ECAV na Slovensku vo Zvolene sa 21. novembra 2011 stretli bratia biskupi so zástupcami Spoločenstva evanjelickej mládeže (SEM).
Predstavitelia SEM bratia Mudrák, Ontko, Maťaš a Vecan informovali bratov biskupov o svojej činnosti a oboznámili ich s tým, že pripravujú nový štatút SEM. Hovorili aj o projektoch, ktoré chystajú pre našu mládež, a diskutovali o vzťahu medzi ECAV a SEM. Bratia biskupi zdôraznili, že pri práci s evanjelickou mládežou sa majú zásadne držať učenia našich Symbolických kníh.

Bratia biskupi Klátik a Krivda sa zúčastnili aj na seminári venovanom 15. výročiu činnosti evanjelického Univerzitného pastoračného centra (UPC) v Mlynskej doline, ktorý sa konal vo Svätom Jure 11. – 12. novembra. Brat biskup Krivda poslúžil aj zvesťou slova Božieho na nedeľných službách Božích v UPC v Bratislave.

V sobotu 19. novembra brat generálny biskup Miloš Klátik navštívil našich mládežníkov na konferencii SEM, ktorá sa konala v dňoch 17. – 20. novembra 2011 v Martine.