Zástupcovia ECAV na Slovensku vystúpia na Stretnutí kresťanov v Nemecku

Na 33. nemeckých evanjelických cirkevných dňoch (Kirchentag) - Stretnutí kresťanov 2011 v Drážďanoch vystúpia v dňoch 1. až 5. júna viacerí zástupcovia Evanjelickej cirkvi augsburského vyznania (ECAV) na Slovensku.
Generálny biskup ECAV na Slovensku Miloš Klátik bude kázať na slovenských službách Božích s Večerou Pánovou vo štvrtok 2. júna o 18.30 hod. Liturgovať budú ďalší účastníci zo SR - Katarína Hudáková, Jaroslav Matys a Eva Kolesárová, na organe zahrá Marcela Kmeťová. V ten istý deň vystúpia na stretnutí mladých členovia Spevokolu Evanjelickej bohosloveckej fakulty Univerzity Komenského (EBF UK) v Bratislave ICHTYS.

V piatok 3. júna bude účinkovať od 11.00 do 13.00 hod. Rómsky spevokol Rankovce a o 20.30 hod. sa predstaví Petržalský oktet.

Biblická hodina s Petrom Šajdom a generálnym biskupom Klátikom je na programe v sobotu 4. júna predpoludním. Generálny biskup ECAV na Slovensku sa zúčastní aj na sobotňajšom diskusnom fóre venovanom situácii menšinových cirkví v strednej Európe.

V sobotu sa na Stretnutí kresťanov 2011 v Drážďanoch opäť predstavia členovia Spevokolu EBF UK ICHTYS, Rómskeho spevokolu Rankovce a ďalší účastníci zo Slovenska.