Z výročného zasadnutia Farárskeho spolku vo Württembersku

V meste Aalen sa 9. októbra 2017 konalo tohoročné stretnutie duchovných Evanjelickej krajinskej cirkvi vo Württembersku, na ktoré výbor Farárskeho spolku pozval generálneho biskupa Miloša Klátika, podpredsedu ZED Jozefa Vereščaka a bývalého predsedu ZED Jaroslava Matysa.
V jubilejnom roku 500. výročia reformácie prof. Dr. h. c. Karl Jozef Kuschel prednášal na témy „Martin Luther a básnici“, „Luther v znamení francúzskej revolúcie: Heinrich Heine“ a Luther v súmraku nemeckého fašizmu: Thomas Mann“. Biskup Frank Otfried July a hovorca kňazskej rady Dean Paul Magin predstavili knihu, ktorá ponúka prehľad o tom, ako farári württemberskej cirkvi žili a žijú.

Popoludní sa v Kostole St. Nikolaus v Aalene konali služby Božie s Večerou Pánovou. Slávnostným kazateľom bol biskup Evanjelickej krajinskej cirkvi vo Württembersku Frank Otfried July. Pred Večerou Pánovou boli prečítané mená duchovných, zosnulých od posledného stretnutia.

Bohatý celodenný program pokračoval slávnostným večerom, na ktorom boli pozdravení farári a farárky pri rôznych výročiach farárskej služby. Zagratuloval im biskup Frank Ottfried July a predseda Farárskeho spolku Hartmut Zweigle.

Zhromaždenie pozdravil aj generálny biskup ECAV na Slovensku Miloš Klátik, ktorý pri príležitosti 500. výročia reformácie odovzdal pamätné medaily predsedovi Farárskeho spolku Evanjelickej krajinskej cirkvi vo Württembersku Hartmutovi Zweiglemu, vedúcemu Ekumenickej farárskej pomoci pri Farárskom spolku Ulrichovi Dreesmanovi, predsedovi Spolku pomoci pri Farárskom spolku Hansovi-Hermannovi Keinathovi a bývalému predsedovi Farárskeho spolku Christianovi Buchholzovi.