Vzácna návšteva z partnerskej cirkvi v Nemecku

V dňoch 23. – 27. mája 2015 navštívili ECAV na Slovensku vzácni hostia z našej partnerskej Evanjelickej cirkvi v strednom Nemecku (Evangelische Kirche in Mitteldeutschland, EKM). Delegáciu tvorili bratia dištriktuálni biskupi Diethard Kamm a Reinhard Werneburg i osobný tajomník biskupa D. Kamma Ulrich Kiethe.
V nedeľu na 1. slávnosť svätodušnú 24. mája 2015 hostia spolu s bratom generálnym biskupom Milošom Klátikom navštívili CZ ECAV Bratislava-Petržalka. Na službách Božích v Kostole Svätej Trojice hostí privítal a predstavil brat generálny biskup, ktorý zároveň pozdravil aj svojich bývalých veriacich. Kázňou slova Božieho poslúžil brat emeritný biskup Reinhard Werneburg, ktorý bol doposiaľ zodpovedný za partnerskú spoluprácu ich cirkvi s našou ECAV na Slovensku. Na službách Božích symbolicky odovzdal túto funkciu novozvolenému biskupovi Diethardovi Kammovi, ktorý je aj zástupcom biskupky EKM Ilse Junkermannovej. Zároveň bratia biskupi odovzdali šek vo výške 5 000,- € pre Spojenú školu pre hluchoslepé deti v Červenici.

V ďalších dňoch hostia navštívili cirkevné zbory ECAV Banská Štiavnica, Gemerská Poloma, Nižná Slaná – Kobeliarovo, Spišská Nová Ves, Poprad-Veľká, Vysoké Tatry, Švábovce a fíliu Veľký Folkmar. V týchto cirkevných zboroch si prezreli projekty, ktoré boli podporené ich cirkvou a pri rozhovoroch s cirkevníkmi spoznávali život a prácu diasporálnych cirkevných zborov.
Na 2. slávnosť svätodušnú na službách Božích v Gemerskej Polome kázňou slova Božieho poslúžil dištriktuálny biskup Diethard Kamm.

V stredu 27. mája bratov biskupov EKM prijal zástupca veľvyslanca Spolkovej republiky Nemecko na Slovensku pán Lorenzo Barth. Svoju návštevu Slovenska ukončili na Generálnom biskupskom úrade ECAV na Slovensku, kde ich prijal brat generálny biskup Miloš Klátik.