Vyhodnotenie partnerskej pomoci

V dňoch 13. a 14. 5. 2013 sa uskutočnilo sa stretnutie Výboru ZED a Zboru biskupov ECAV so zástupcami farárskych spolkov Evanjelickej cirkvi stredného Nemecka a Evanjelickej krajinskej cirkvi vo Württembersku.
Cieľom stretnutia bolo vyhodnotiť projekty a fondy ZED, na ktoré sme v roku 2012 dostali finančnú podporu od našich nemeckých partnerov. V pondelok 13. mája sa konalo hodnotiace zasadnutie na Generálnom biskupskom úrade ECAV na Slovensku v Bratislave. Následne sa uskutočnila návšteva cirkevných zborov Devičie, Šahy a Ostrá Lúka, aby darcovia mohli vidieť, čo sa za darované finančné prostriedky vybudovalo alebo opravilo podľa schválených projektov opravy fár. Na Mestskom úrade v Šahách vzácnych hostí prijal a pozdravil aj pán primátor.

Ďalej sa na stretnutí rokovalo o možnostiach podpory opravy fár a fondov ZED na roku 2013 a inej vzájomnej pomoci. Ďakujeme darcom za ich ochotné srdcia a štedré ruky k pomoci a prosíme nášho nebeského Otca, aby podporené diela priniesli úžitok a požehnanie.