V Třinci pripravili Evanjelický deň s heslom "Vďačnosť za slobodu"

Tohtoročný evanjelický deň Slezskej cirkvi evanjelickej a. v. sa konal v Třinci pri príležitosti 120 narodenín miestneho kostola a zboru. Služby Božie 23.6.2019 navštívilo množstvo veriacich, ktorí si užili aj popoludňajší sprievodný program.

Bohoslužby sa uskutočnili v Evanjelickom kostole v Třinci. Slávnostným kazateľom bol generálny biskup ECAV na Slovensku Ivan Eľko. V úvode bohoslužieb požehnali deti, vyhlásili výsledky výtvarnej súťaže na tému "Vďačnosť" a potom sa deti presunuli na svoj program.

V priestore parku okolo Zborového centra Hutník pripravili množstvo zábavných, pohybových a výtvarných aktivít pre deti. Nechýbalo divadlo pre deti v podaní Teatr dla Dzieci i Mlodziedzi z Poľska.

V programe mali svoje miesto aj semináre. Historický- pod vedením pastora Vlastimila Ciesara- "Tri muži z albumu". Záujemcovia sa dozvedeli viac o životných príbehoch spojených so vznikom evanjelického kostola v Třinci. Ďalší seminár pripravil "Open Doors PL" a reč bola o príbehoch prenasledovanej a trpiacej cirkvi.

Popoludní sa na pódiu v parku vystriedalo niekoľko menších hudobných súborov, ktorých program prepojili s príbehmi o živote v čase neslobody a neskôr slobody.

Večer patril priestor parku koncertu mladých ľudí z Třinca, ktorí pod vedením FS SCEAV v Třinci v zborovej podobe interpretujú súčasné populárne piesne.

zdroj: www.sceav.cz