V Berlíne sa pripravovali na Drážďany

Dňa 18. marca 2011 sa v Berlíne konalo stretnutie venované príprave biblických hodín na Kirchentagu v Drážďanoch. Na prípravnom stretnutí sa zúčastnil aj brat generálny biskup Miloš Klátik.
Na stretnutí boli prítomní aj ďalší bratia biskupi a viacerí farári a farárky z Berlína, ktorí spoluorganizujú Stretnutie kresťanov šiestich národov v Drážďanoch. Cieľom stretnutia bola príprava biblickej hodiny na vybrané biblické verše. Stretnutie bolo aj hudobne stvárnené, viedli ho exegéti k určitým biblickým veršom SZ a NZ. Účastníci boli rozdelení do skupiniek podľa dní, v ktorých budú mať tieto biblické hodiny. Na záver sa konalo spoločné vyhodnotenie.

Biblické hodiny na Kirchentagu budú mať mimoriadny formát, tradičný názov, ktorý však bude upozorňovať na to, o čo v nich ide: práca s textom tu a teraz. Sú ústredným bodom Kirchentagu, každé ráno budú obsahovať iný program a vysvetľovať biblický text v rozmedzí 45 až 50 min. Nasledovať budú vlastné asociácie a to, o čom pojednávajú, budú spájať s vlastným a osobným životom.

Biblická hodina, na ktorej bude spoluúčinkovať aj brat generálny biskup Miloš Klátik, sa uskutoční počas 33. Kirchentagu v Drážďanoch 4. júna 2011 v čase od 9.30 do 10.30 hod. Bude sa na nej zaoberať biblickým textom Mt 6, 19 – 34.

●●●

33. nemecké evanjelické cirkevné dni (Kirchentag) sa budú konať od 1. do 5. júna 2011 v Drážďanoch. Kirchentag má mnohoročnú tradíciu a každý rok sa uskutočňuje na inom mieste. V tomto roku bude jeho súčasťou aj Stretnutie kresťanov šiestich národov, ktoré sa naposledy uskutočnilo v roku 2008 v Bratislave a hlavným organizátorom bola ECAV na Slovensku.

„.... tam bude aj tvoje srdce“ – tak znie motto 33. nemeckých evanjelických cirkevných dní z Ježišovej kázne na vrchu. Ide o základné rozhodnutie, ktoré „poklady“ sú skutočne dôležité: pominuteľné a lákavé – tie na zemi, alebo poklady v Božej ríši, ktoré zasľubujú spravodlivosť, pokoj, budúcnosť života pre všetkých na zemeguli. V Drážďanoch očakávajú vyše stotisíc kresťanov z celej Európy.

Účastníkov čaká bohatý program. Mesto bude plné hudby, na veľkých pódiách vystúpia skupiny, spevokoly, budú uvedené divadelné predstavenia a muzikály.

Uskutoční sa veľká tržnica duchovných možností s viacerými iniciatívami, kde informácie o sebe poskytnú zúčastnené cirkvi a cirkevné inštitúcie.

Informácie o účasti z našej cirkvi: Mgr. Marcela Kmeťová, zahraničné oddelenie GBÚ; 0918 828 012, ausland@ecav.sk; www.ecav.sk