Uvedenie nového arcibiskupa vo Fínsku

V katedrále v Turku (Fínsko) sa 6. júna 2010 konala slávnosť uvedenia nového arcibiskupa Evanjelickej cirkvi vo Fínsku Kariho Mäkinena. Na tejto slávnosti sa zúčastnil a nového biskupa pozdravil aj generálny biskup ECAV na Slovensku Miloš Klátik.
Kari Mäkinen bol zvolený za arcibiskupa 11. 3. 2010, a to 593 hlasmi. Nový arcibiskup evanjelickej cirkvi vo Fínsku bude nástupcom arcibiskupa Jukka Paarma, ktorý bol v úrade od 1. 12. 1998. Predtým pôsobil ako výskumný pracovník na univerzite v Helsinkách a ako asistent profesora cirkevných dejín.

Evanjelická luteránska cirkev vo Fínsku má 10 biskupov v deviatich diecézach. Arcibiskup Mäkinen je 54. nástupcom Saint Henryho, prvého biskupa v Turku, a v poradí štrnástym fínskym arcibiskupom.