U arcibiskupa prešovského a Slovenska Pravoslávnej cirkvi na Slovensku

Generálny biskup Miloš Klátik a generálny dozorca Pavel Delinga navštívili 30. 9. 2011 v Prešove arcibiskupa prešovského a Slovenska Pravoslávnej cirkvi na Slovensku vladyku Jána.
Predsedníctvo ECAV na Slovensku sprevádzali generálna právna zástupkyňa Anna Drobná a hlavná ekonómka GBÚ Marta Stašiniaková.
Jednou z tém spoločného rozhovoru bolo organizovanie ekumenických služieb Božích, ktoré sa majú uskutočniť v budúcom roku v kostole Pravoslávnej cirkvi na Slovensku. Okrem iného sa v rozhovore venovali aj práci duchovných oboch cirkví pri výkone pastoračnej služby veriacim v Ozbrojených silách a ozbrojených zboroch Slovenskej republiky.
Výkon pastoračnej služby upravuje Dohoda medzi SR a registrovanými cirkvami a náboženskými spoločnosťami o výkone pastoračnej služby ich veriacim v Ozbrojených silách a ozbrojených zboroch Slovenskej republiky. Ekumenickú pastoračnú službu v OS a OZ SR organizačne a metodicky riadi Ústredie ekumenickej pastoračnej služby, ktorého štatút sa v súčasnosti prerokováva, a preto si prítomní vymenili niektoré názory a požiadavky, ktoré by mal nový štatút riešiť.