Teologické zasadnutie Martin-Luther-Bundu

V dňoch 22. – 24. októbra 2012 sa vo francúzskom Liebfrauenbergu konalo teologické zasadnutie Spolku Martin-Luther-Bund na tému „Krst svätý – naša tradícia a nebezpečné tendencie v jeho chápaní v súčasnosti“, na ktorom sa zúčastnil aj brat generálny biskup Miloš Klátik.
Cieľom zasadnutia bolo prediskutovať otázky súvisiace so sviatosťou Krstu svätého, s našou tradíciou a nebezpečnými trendmi v chápaní sviatosti Krstu svätého, s ktorými sa stretávame v súčasnosti.

Vstupný referát predniesol prof. Dr. Walter Sparn. O reformačnom pohľade na Krst svätý hovoril propst Hans Mikosch z Gery a o rozhovoroch medzi VELKD a baptistickou cirkvou na tému krstu informovala vrchná cirkevná radkyňa Dr. Mareile Lasogga z Hannoveru.

V utorok po biblickej hodine s prof. Madeleine Wieger zo Strasburgu vystúpil s referátom na tému Sviatosť Krstu svätého generálny biskup Miloš Klátik. Potom nasledovala prednáška Mnohoraké praktiky krstu v našej cirkvi, ktorú mala Perla Akerboom-Roelof z Holandska, a predstavenie evanjelických kostolov v Eislebene, kde sa narodil Martin Luther.

Popoludní účastníci pracovali v skupinách, kde sa vyjadrovali k témam Krst a konfesionálna, identita a Krst a konfirmácia; diskusnú skupinu na tému Krst a kresťan viedol brat generálny biskup.

Na večernom zasadnutí bola predstavená náboženská situácia na Slovensku a vo Francúzsku s dôrazom na misijnú prácu. O situácii na Slovensku v tejto oblasti informoval generálny biskup Miloš Klátik, pričom rozdal aj nové informačné letáky o ECAV na Slovensku, čo účastníci veľmi ocenili.

V stredu sa po biblickej hodine uskutočnila panelová diskusia s prednášajúcimi.