Stretnutie Zboru biskupov so seniormi 2011

Úvodnou pobožnosťou, na ktorej duchovným zamyslením poslúžil brat senior Ján Velebír, sa začalo 28. novembra 2011 tohtoročné stretnutie Zboru biskupov ECAV so seniormi v priestoroch BÚ ZD vo Zvolene.
V rámci rokovanie odzneli viaceré aktuálne informácie zo seniorátov. Bratia seniori po dohode so svojimi seniorátmi nahlásili, z ktorých cirkevných zborov budú vysielané rozhlasové služby Božie v roku 2012. Diskutovalo sa o potrebe vysielať do cirkevného zboru zástupcu cirkvi, ktorý by pomohol cirkevným zborom s ich prípravou. Brat generálny biskup informoval, že začiatkom každého roka sa na GBÚ koná stretnutie duchovných z cirkevných zborov, kde sa budú konať SB odvysielané v médiách v danom roku, na ktorom ich odborníci podrobne informujú o všetkom, čo je potrebné na zabezpečenie kvalitného prenosu.

Brat senior Miroslav Dubek, predseda Bohoslužobného výboru ECAV, informoval, že je potrebné urobiť nové vydanie agendy, nakoľko agenda z roku 1996 už nie je na sklade a sú k nej aj pripomienky z praxe. Požiadal seniorov, aby na SPK pripomienkovali súčasne platnú agendu ohľadom jej funkčnosti.

V rámci stretnutia bola rozdelená vianočná partnerská pomoc pre duchovných a seniorom boli vysvetlené pravidlá, na základe ktorých bola prideľovaná. Brat generálny biskup požiadal seniorov a seniorky, aby o tom duchovných podrobne informovali na SPK.