Stretnutie študentov EBF UK po 10 rokoch

V cirkevnom centre na Myjave sa 21. − 23. 7. 2014 uskutočnilo stretnutie bývalých študentov, ktorí študovali na Evanjelickej bohosloveckej fakulte UK v Bratislave v rokoch 1999 − 2004. Pripomenuli sme si milé výročie − 10 rokov od ukončenia štúdia.
Trojdňový pobyt na Myjave bol požehnaným a radostným spoločenstvom spolužiakov, priateľov a v neposlednom rade bratov a sestier vo viere. Viacerí prišli so svojimi rodinami. Množstvo deti dotváralo správnu rodinnú atmosféru pre celý náš pobyt. Stretnutie zorganizovali a pripravili Peter Švehla a Petra Volentierová.

Čo sme spolu na Myjave zažili? Okrem množstva milých vzájomných rozhovorov či vymieňania si skúsenosti zo služby farárov v cirkevných zboroch alebo na iných pozíciách v rámci cirkvi to bolo to najmä vzácne spoločenstvo medzi nami. Skalický brat farár Peter Švehla nám prislúžil sviatosť Večere Pánovej. Počas nášho pobytu nás navštívil aj farár miestneho cirkevného zboru v Myjave Samuel Mišiak, ktorý sa s nami podelil o viaceré milé skúsenosti zo svojho života. V kuchyni sa o nás starala i domáca sestra farárka Jaroslava Mišiaková so vzácnymi pomocníkmi. Počas tých troch dní sme si uvedomovali, že sa tu stretla skupina ľudí, ktorá spolu trávila veľa času aj počas štúdia. Spomínali sme na mnohé chvíle počas študijných rokov na fakulte aj na to, ako sme spoločne navštevovali cirkevné zbory počas tzv. spanilých jázd. Priateľstvo pretrváva a máme si čo povedať aj dnes. Viacerí z našich ďalších spolužiakov sa chystali prísť medzi nás, ale z rozličných dôvodov sa nakoniec nemohli zúčastniť.

Na myjavských kopaniciach sme prežili vzácny a požehnaný čas. Nakoniec sme si uvedomili, že by bolo úplne skvelé, keby sme sa takto stretávali aj častejšie. Zhodli sme sa, že sa pokúsime stretnúť aj o dva roky − ak Pán Boh dá.