So študentmi EBF UK o sociálnej pomoci

So študentmi EBF UK o  sociálnej pomoci

V utorok 27. apríla 2010 sa na GBÚ v Bratislave uskutočnilo stretnutie generálneho biskupa Miloša Klátika so študentmi 4. ročníka dennej i externej formy odboru Evanjelická teológia so zameraním na riadenie sociálnej pomoci.
Generálny biskup v prednáške predstavil organizačnú štruktúru Evanjelickej cirkvi a. v. na Slovensku. Hovoril v širších súvislostiach, keďže medzi poslucháčmi sú aj členovia iných kresťanských spoločenstiev. Načrtol aj prácu cirkvi s rómskou menšinou a ich sociálnu situáciu, keďže študijný odbor pripravuje svojich absolventov na prácu a riadenie kresťanských sociálnych inštitúcií.

Študentov zaujímalo, ako je v ECAV ošetrená práca diakonov a sociálnych pracovníkov a ako by mohli prispieť svojimi vedomosťami a schopnosťami k jej budovaniu. Sociálna práca je v súčasnosti veľmi dôležitá a ako v prvokresťanských časoch, tak aj dnes najviac oslovuje širokú verejnosť.