Služba kantora je dôležitá

Výbor cirkevnej hudby a hymnológie ECAV na Slovensku v dňoch 8. − 11. júla 2012 pripravil pre kantorov kantorský kurz s názvom „Kantorská služba organistu", ktorý sa už tradične uskutočnil na Evanjelickej bohosloveckej fakulte UK v Bratislave. Zúčastnilo sa na ňom 19 kantorov našej cirkvi.
Kurz sa začal v nedeľu 8. júla 2012 organovým koncertom v Evanjelickom a. v. kostole Svätej Trojice v Bratislave-Petržalke. Zazneli známe organové diela v interpretácii Juraja Slovíka a Vladimíra Kopáčika. Na kurze vyučovali odborní lektori - doc. Mgr. art. Anna Predmerská-Zúriková, Mgr. art. Marek Cepko, ArtD., a Vladimír Kopáčik. Vyučovanie pokračovalo v ďalších dňoch na pôde Konzervatória na Tolstého ulici v Bratislave. Popoludnia trávili účastníci nácvikom organovej hry v bratislavských evanjelických kostoloch. Vo večerných hodinách sme navštívili Malý evanjelický kostol na Panenskej ulici a Modrý kostol svätej Alžbety za účelom spoznávania bratislavských organov. Na záver si prevzali účastníci osvedčenia o absolvovaní kurzu.