Slávnostné chvíle v Sennom

V 19. nedeľu po Svätej Trojici bola v cirkevnom zbore v Sennom veľká slávnosť: posviacka generálne opraveného organa. Slávnostným kazateľom bol generálny biskup Miloš Klátik a posviacku vykonal senior NOS Ivan Mucha.
Dôstojný pán generálny biskup v zaplnenom kostole, kde okrem domácich boli aj cirkevníci z okolitých cirkevných zborov, vo svojej kázni poukázal na charakteristické znaky našej doby, medzi ktoré patrí aj snaha čím skôr zbohatnúť. Časné bohatstvo si vieme chrániť, ale ľahko strácame duchovné hodnoty − a bez nich strácame nielen skutočnú ľudskosť, ale v konečnom dôsledku aj večný život a spasenie. Generálny biskup preto vyzval, aby sme milovali svoje chrámy Božie, neopúšťali spoločné zhromaždenia, ktoré nám pomôžu, aby sme boli v jednej pravej, živej viere nielen posvätení, ale aj zachovaní. Svoju kázeň ukončil vetou: "Boh je verný, zostaňme verní aj my.“

Generálny biskup sa poďakoval za pozvanie do cirkevného zboru v Sennom, ktorý mu je milý aj tým, že Senné je rodiskom jeho otca Jána Klátika, farára v. v., bývalého seniora GES. Seniansky chrám mu je blízky, lebo tu bol jeho otec krstený, konfirmovaný a z tohto cirkevného zboru odišiel aj na teologické štúdium. Generálny biskup zvlášť poďakoval bratovi farárovi, zborovému dozorcovi a všetkým presbyterom za obetavosť pri opravách chrámu Božieho.

Po kázni slova Božieho domáci farár Pavel Melicherčík oboznámil prítomných s históriou senianskeho cirkevného zboru a s priebehom opráv, ktoré zbor za posledné roky vykonal. Na záver vyslovil poďakovanie Pánu Bohu, že pomohol vykonať tieto práce, že vzbudil ochotných darcov. Nech tento opravený a posvätený organ slúži aj ďalším generáciám a nech znie k oslave Božej.