Slávnosti Spolku Gustáva Adolfa vo Falcku

V dňoch 7. − 9. septembra 2012 sa v nemeckom Kuseli konali 142. slávnosti Spolku Gustáva Adolfa vo Falcku, na ktoré bol pozvaný aj brat generálny biskup Miloš Klátik. Tohtoročné slávnosti mali motto „Hľaďte, aby ste nepohŕdali ani jedným z týchto maličkých“ (Mt 18,10).
V sobotu 8. septembra sa konalo zhromaždenie zástupcov Spolku GAW vo Falcku. Účastníci sa mohli zúčastniť aj na koncerte alebo si mohli pozrieť Múzeum Fritza Wunderlicha v Kuseli.

Po slávnostných službách Božích v mestskom evanjelickom kostole program pokračoval večerným zasadnutím, ktoré bolo venované našej cirkvi. Brat generálny biskup na ňom predniesol prednášku o ECAV na Slovensku. Osobitná pozornosť bola venovaná projektom našej cirkvi. Zvláštne poďakovanie patrí evanjelikom vo Falcku, ktorí finančnou zbierkou podporili stavbu Evanjelického a. v. kostola v Žiari nad Hronom.

V nedeľu slávnosti vyvrcholili dopoludňajšími službami Božími vo viacerých cirkevných zboroch v regióne, na ktorých kázali hosťujúci kazatelia. Brat generálny biskup pri tejto príležitosti poslúžil zvesťou slova Božieho v evanjelickom cirkevnom zbore v Glan Münchweileri.

O 16.00 hod. boli slávnosti ukončené spoločnými záverečnými službami Božími v Kuseli.