Slávnosť posvätenia kostola a zborového domu v Smižanoch

24. nedeľa po Svätej Trojici bola pre fíliu Smižany dlho očakávaným dňom posviacky kostola po jeho generálnej oprave. Zároveň sa konala posviacka nového zborového domu. Slávnostným kazateľom bol brat generálny biskup Miloš Klátik.
Na začiatku služieb Božích privítal kurátor fílie Smižany Milan Štrauch vzácnych hostí − brata generálneho biskupa Miloša Klátika, brata seniora Tatranského seniorátu Romana Porubäna a bratov a sestry farárky z blízkych cirkevných zborov. Počas služieb Božích vystúpili s programom deti pod vedením brata farára Jaroslava Matysa a zmiešaný zborový spevokol pod vedením brata kantora Igora Gregu.

Brat generálny biskup v kázni vyzdvihol obetavosť a prácu cirkevníkov našej fílie, lebo teraz máme dôstojný chrám, kde sa Boží ľud môže stretávať pri Božom slove. Okrem iného uviedol, že napriek tomu, že náš kostolík je malý, je viditeľné, že ľudí v tomto kostolíku zbližuje.

Poďakovanie domácich viery patrí bratovi farárovi Jaroslavovi Matysovi, ktorý počas desiatich rokov pôsobenia v našej fílii popri svojich povinnostiach výrazne pomohol pri generálnej oprave interiéru a exteriéru kostola a zborového domu.

Hlavné poďakovanie však patrí Pánu Bohu za všetky Jeho dary Ducha, za milosť a lásku, ktoré boli doteraz tejto našej malej fílii preukazované, a za zvesť slova, ktorá v tomto chráme zaznieva už 78 rokov.