Rozlúčka s Dr. Helmutom Wesselym

Dr. Helmut Wessely, bývalý veľvyslanec Rakúskej republiky v SR, prišiel 6. augusta 2010 na Generálny biskupský úrad v Bratislave, aby sa osobne rozlúčil s generálnym biskupom Milošom Klátikom.
Nedávno sa brat generálny biskup na pozvanie rakúskeho veľvyslanectva zúčastnil na oficiálnej rozlúčke s Helmutom Wesselym pri príležitosti jeho odchodu z postu veľvyslanca a jeho odchodu do dôchodku.

Dr. Helmut Wessely je členom Evanjelickej cirkvi a. v. v Rakúsku. Bol jedným z tých predstaviteľov verejného života, ktorí prijali záštitu nad Stretnutím kresťanov Bratislava 2008. Počas vykonávania svojej funkcie sa zaslúžil o pozitívny vývoj vzťahov s našou cirkvou.Významnou čiastkou prispel do zbierky ECAV na pomoc postihnutým povodňami.