Rozhlasové SB z CZ ECAV Rejdová

23.6.2019 , teda v 1. nedeľu po Svätej Trojici si budete môcť vypočuť rozhlasové služby Božie tentokrát z Gemerského seniorátu z CZ ECAV Rejdová. Vysielané budú o 9:05 na vlnách Rádia Slovensko a Rádia Regina. Spievať sa budú piesne z Evanjelického spevníka č. 213, 558, 197, 225 a A 54.

Cirkevný zbor ECAV na Slovensku Rejdová patrí do Gemerského seniorátu vo Východnom dištrikte. V súčasnosti má cirkevný zbor 381 členov. Od roku 2008 je administrovaný z cirkevného zboru Vyšná Slaná. V cirkevnom zbore sa riadne konajú služby Božie, adventné a pôstne večierne; funguje tu ženský spevokol i práca s deťmi. Konfirmácia sa koná približne každé 2 roky, pretože nie v každom roku sa narodí dosť detí. Cirkevný zbor má dobrú spoluprácu so samosprávou. Náboženstvo sa vyučuje na ZŠ, kde je na náboženstvo prihlásených 64 žiakov z celkového počtu 99 žiakov. Vyučuje sa náboženstvo i v MŠ s počtom detí 24.