Robert Fico rokoval so sociálnymi partnermi

V stredu 28. marca 2012 sa vedenie Smeru-SD stretlo so sociálnymi partnermi s cieľom nadviazať spoluprácu pri formulovaní programového vyhlásenia vlády Slovenskej republiky.
Na stretnutie boli pozvaní predstavitelia zamestnávateľov, zamestnancov, odborárov, Združenia miest a obcí Slovenska, katolíckej a evanjelickej cirkvi a Slovenskej akadémie vied. Našu cirkev zastupovalo Predsedníctvo ECAV na Slovensku − generálny biskup Miloš Klátik a generálny dozorca Pavel Delinga.

Predseda Smeru-SD a budúci premiér Robert Fico (Smer-SD) pozvanie predstaviteľov najpočetnejších slovenských cirkví na rokovania so sociálnymi partnermi vysvetlil tým, že cirkvi sa významne zapájajú do rôznych oblastí prospešných pre krajinu. Zdôraznil, že akékoľvek zmeny vo vzťahu medzi štátom a cirkvou v nasledujúcom vládnom období prichádzajú do úvahy len vtedy, keď sa na nich obe strany dohodnú, a pripomenul: „My sme mali v rokoch 2006 − 2010 veľmi korektné vzťahy s cirkvami a na tejto korektnosti nám záleží aj ďalej.“

Generálny biskup Miloš Klátik na stretnutí zdôrazňoval predovšetkým potrebu pomoci sociálne slabším skupinám a starším ľuďom, ako aj ochranu nedele ako voľného dňa pre rodiny a na počúvanie Božieho slova.

Na podnet designovaného premiéra Roberta Fica majú všetky zúčastnené subjekty predložiť do desiatich dní písomný návrh tém, ktoré by sa mali stať súčasťou programového vyhlásenia vlády.