Prípravy na Kirchentag Drážďany 2011

V Prahe sa 18. 8. 2010 konalo stretnutie prípravnej podskupiny „Partnerstvá“ na budúcoročný Kirchentag, ktorý sa uskutoční v Drážďanoch v dňoch 1. do 5. júna. Zúčastnia sa na ňom kresťania zo šiestich krajín Európy, čím nadviaže na Stretnutie kresťanov Bratislava 2008.
Na stretnutí sa zúčastnili brat Friedemann Oehme, vrchný cirkevný radca Evanjelickej krajinskej cirkvi v Sasku, brat Oliver Engelhardt, referent oddelenia pre ekuménu a zahraničné vzťahy Českobratskej cirkvi evanjelickej, a sestra Marcela Kmeťová, tajomníčka pre zahraničie GBÚ.

Zúčastnení predniesli rôzne nápady a návrhy na prípravu stretnutia „partnerov“, či už na úrovni cirkvi, vzdelávania, alebo dobrovoľníckej práce. Boli vypracované dva koncepty, ktoré budú prednesené na ďalsom stretnutí celej prípravnej skupiny, ktoré sa bude konať koncom septembra 2010.