Primátor Bratislavy sa stretol s predstaviteľmi cirkví v meste

Primátor Bratislavy Ivo Nesrovnal 23. decembra 2014 prijal v reprezentačných priestoroch Primaciálneho paláca v Bratislave najvyšších predstaviteľov registrovaných cirkví, ktoré pôsobia v hlavnom meste SR.
Na stretnutí sa zúčastnil generálny biskup Evanjelickej cirkvi augsburského vyznania na Slovensku Miloš Klátik, bratislavský arcibiskup - metropolita a predseda Konfederácie biskupov Slovenska Stanislav Zvolenský, bratislavský eparcha Gréckokatolíckej cirkvi Peter Rusnák, duchovný správca pravoslávnej cirkevnej obce Bratislava Jozef Haverčák, predseda Ústredného zväzu židovských náboženských obcí v SR Igor Rintel, podpredseda Ústredného zväzu židovských náboženských obcí v SR Peter Salner a čestný predseda Ústredného zväzu židovských náboženských obcí v SR Pavel Traubner.

Témou stretnutia bola najmä spolupráca a kooperácia pri riešení problémov s herňami a kasínami na území Bratislavy. Rovnako aj návrhy a nápady týkajúce sa riešenia akútneho problému ľudí bez domova a ich zapojenia do bežného života. Primátor Ivo Nesrovnal vo svojom príhovore okrem iného povedal: „Cirkev je dôležitým prvkom v spoločenskom, kultúrnom, ale aj politickom živote mesta. Som preto nesmierne rád, že takéto stretnutie sa mohlo uskutočniť."
Zdroj: TASR
Foto: Rastislav Polák, www.bratislava.sk