Prijatie na Úrade vlády SR

Predseda vlády SR Peter Pellegrini 23. apríla 2018 prijal na Úrade vlády SR predstaviteľov cirkví a náboženských spoločností. Za ECAV na Slovensku sa na stretnutí zúčastnil generálny biskup Miloš Klátik, predseda Ekumenickej rady cirkví v SR.

Konferenciu (katolíckych) biskupov Slovenska zastupovali bratislavský arcibiskup metropolita Stanislav Zvolenský, predseda KBS, a bratislavský eparcha Peter Rusnák. Na stretnutí sa zúčastnili aj arcibiskup prešovský a metropolita českých krajín a Slovenska Rastislav, biskup Reformovanej kresťanskej cirkvi na Slovensku László Fazekas, podpredseda Ekumenickej rady cirkví, a predseda Ústredného zväzu židovských náboženských obcí Igor Rintel.

Išlo o prvé stretnutie premiéra Pellegriniho s predstaviteľmi cirkví po jeho nástupe do funkcie. Prítomná bola i ministerka kultúry SR Ľubica Laššáková a riaditeľ Cirkevného odboru Ministerstva kultúry SR Ján Juran. Premiér požiadal predstaviteľov cirkví o spoluprácu v oblastiach, kde by mohli byť cirkvi svojím pôsobením účinné. Pani ministerka povedala, že chce nadviazať na prácu svojho predchodcu Mareka Maďariča i vo vzťahu k cirkvám. Hovorili aj o platoch duchovných a venovali sa i ďalším témam, ktoré spájajú všetky cirkvi a štát.

Fotografie: Edita Škodová

Edita Škodová, tajomníčka pre mediálnu komunikáciu, media(at)ecav.sk | 25.4.2018

späť na kategóriu


Grafické spracovanie:Ladislav Menyhart