Prijatie kandidátky na starostku Petržalky

Brat generálny Miloš Klátik 11. novembra 2014 prijal na Generálnom biskupskom úrade v Bratislave Ing. Máriu Javorekovú, ktorá kandiduje na starostku mestskej časti Petržalka, a to na jej žiadosť.
Ing. Mária Javoreková pochádza z Pokryváča, ktorý patrí do CZ ECAV Leštiny, kde bola pokrstená i konfirmovaná. Po presťahovaní do Bratislavy sa stala členkou CZ ECAV Bratislava-Petržalka. V cirkevnom zbore viackrát nezištne pomohla, keď to bolo potrebné, napríklad podporovala evanjelické cirkevné školy v Petržalke.

Ing. Mária Javoreková predstavila bratovi generálnemu biskupovi svoje zámery v prípade víťazstva vo voľbách. Za starostku Petržalky Ing. Mária Javoreková kandiduje pod heslom „Volím spravodlivosť“ a „Chcete zmenu − voľte ženu“. Chce vniesť do Petržalky spravodlivosť a uplatniť svoje skúsenosti z manažmentu a ekonómie. Jej cieľom je zmeniť Petržalku na krajšie a bezpečnejšie mesto. Ing. Mária Javoreková kandiduje aj za poslankyňu do miestneho zastupiteľstva v Petržalke a za poslankyňu do mestského zastupiteľstva.