Podunajská vlna mieru v Rumunsku

14. – 15. mája 2011 sa v Sibiu v Rumunsku konalo centrálne podujatie v rámci medzinárodného ekumenického projektu Podunajská vlna mieru. Za ECAV na Slovensku sa zúčastnila tajomníčka pre zahraničie Marcela Kmeťová.
V sobotu dopoludnia dekan Dietrich Galter spolu so svojou manželkou pripravil pre hostí prehliadku mesta. Popoludní sa uskutočnila návšteva susedného cirkevného zboru Heltau, v ktorom sa konal organový koncert. Diela od Domenica Zipoliho, G. A. Sorgeho, G. Tartiniho a M. C. Alaina zahral na organe domáci kantor Remus Henning. Sprievodné slovo počas koncertu mali brat farár Kezdi a brat dekan Galter.

V nedeľu sa konali slávnostné služby Božie v Stadtpfarrkirche v Sibiu, na ktorých sa zúčastnili zástupcovia z každej zúčastnenej krajiny. Služby Božie obsahovo obohatila trojica hercov zo Stuttgartu, ktorí zahrali scénku na text Amos 5, 24. Kázňou slova Božieho poslúžil novozvolený biskup ECAV v Rumunsku Reinhart Guib. Po skončení služieb Božích bol pripravený program s občerstvením na nádvorí pred kostolom.

Medzinárodný projekt DonauFriedensWelle – Podunajská vlna mieru, ktorého hlavným mottom je starozmluvný biblický verš Am 5, 24: Ale nech sa právno valí ako vody..., bude ukončený slávnostným podujatím začiatkom júla tohto roku v Neu-Ulme/Ulme, kde sa stretnú všetci biskupi zúčastnených krajín.