Pastorálna návšteva v Holíči

V 5. nedeľu po Zjavení 6. februára 2011 navštívil brat generálny biskup Miloš Klátik s manželkou - sestrou farárkou Oľgou Klátikovou - Cirkevný zbor ECAV na Slovensku Holíč.
V chráme sa brat generálny biskup veriacim prihovoril na základe biblického textu Joz 1, 1 – 7. Svojou kázňou ich v týchto neistých časoch povzbudil, aby sa nebáli ťažkostí, ktoré človeku vstupujú do života, ale vo viere ich prekonávali. Veď Pán Boh je s nami! On je našou silou, zárukou, úspechu aj istotou:
„Keď máme Ježiša Krista, nebojme sa prekážok. Cesta za Ním je správna. Veď On je pravda i život. Bratia a sestry, skutočná naša sila je v Bohu. On nás prevedie cez Jordán. On nás prijme do zasľúbenej zeme večnosti v Jeho kráľovstve.
Nikdy nie sme sami a opustení, On je vždy s nami a bude s nami aj vtedy, keď sa budeme lúčiť s touto časnosťou. Spolu s Ním prejdeme do večnej radosti. A práve v istote tejto skutočnosti života, v istote vzkriesenia a večného života, môžeme byť silní a odvážni. Utrpenia, ťažkosti, prekážky tejto doby, tohto veku nie sú rovné sláve, ktorú nám pripravil náš Spasiteľ Pán Ježiš Kristus.“

Potom spolu s manželkou Oľgou Klátikovou a miestnou farárkou Emíliou Talábovou prislúžili veriacim i sebe navzájom Večeru Pánovu.

Po skončení služieb Božích sme sa spolu s presbyterstvom cirkevného zboru presunuli do zborovej miestnosti. Brat biskup sa zaujímal osobne o každého presbytera, jeho život, prácu v zbore a na záver odpovedal na otázky z radov presbyterstva. Záverečnou modlitbou sme tieto pekné chvíle ukončili.