Opravený chrám Boží v Kraľovanoch

Na Kajúcu nedeľu boli veriaci cirkevného zboru v Kraľovanoch volaní nielen k pokániu, ale aj k vďačnosti voči Pánu Bohu. Po dvoch mesiacoch prác sa prvý raz zhromaždili na služby Božie v obnovenom chráme. Túto slávnostnú chvíľu spolu s veriacimi prežil aj brat generálny biskup Miloš Klátik.
Sestra farárka Zuzana Brdiarová v kázni slova Božieho povedala: „Po dvoch mesiacoch sa nachádzame v našom chráme. Chrám opäť dýcha novotou a dôstojnosťou. Neznalému udalosti našepne len zničený organ, ktorý ešte len čaká na svoju opravu.“ Brat generálny biskup Miloš Klátik vyjadril vďačnosť Pánu Bohu i ochotným a obetavým bratom a sestrám, ktorí sa podieľali na zachovaní chrámu ako Božieho príbytku, a zároveň diela ich otcov.

Touto cestou cirkevný zbor ďakuje za modlitebnú, finančnú a vecnú podporu všetkým obetavým bratom a sestrám, ktorí stáli a stoja pri veriacich v čase rekonštrukcie kostola. Ešte zostáva opraviť organ, ale veriaci už dnes ďakujú Bohu zaň, lebo vedia, že Hospodin sa postará.