Novoročné stretnutie biskupských úradov

Na Biskupskom úrade Západného dištriktu ECAV na Slovensku vo Zvolene sa 11. januára 2012 stretli pracovníci všetkých troch biskupských úradov na novoročnej pobožnosti a spoločnej posedení.
Stretnutie zamestnancov biskupských úradov sa koná raz do roka tradične v predvianočnom čase - vždy na inom biskupskom úrade. Tentoraz bol hostiteľom BÚ vo Zvolene, no z pracovných dôvodov bolo posedenie presunuté na január.

Na úvod stretnutia sa konala slávnostná pobožnosť, na ktorej sa prítomným duchovným slovom prihovoril brat dištriktuálny biskup ZD Milan Krivda. Na základe textu z L 2, 21 sa zamýšľal nad tým, že pre Máriu a Jozefa bol základnou smernicou pre život Boží zákon, ktorý im bol najdôležitejší zo všetkého. "Aj pre nás kresťanov by to malo byť samozrejmé, a tak v novom roku „nech nám je Božia vôľa svätá a Božie prikázania záväzné,“ povedal brat dištriktuálny biskup. „Nezabudnite vždy pamätať na to, aby všetky vaše plány boli v súlade s Božou vôľou, a nie proti nej. Boh od nás očakáva, aby sme sa v celom našom živote snažili osláviť Jeho meno, a to slovami aj skutkami. Aj cez nás, cez naše životné postoje sa ľudia pozerajú na evanjelickú cirkev.“ Na záver poďakoval Pánu Bohu za Jeho pomoc v roku 2011 i za to, že sme sa napriek mnohým povinnostiam mohli takto spoločne stretnúť, a poprosil Ho o požehnanie pre všetky podujatia a celú prácu v našej cirkvi v novom roku.

Po skončení pobožnosti hostí na území Západného dištriktu privítal dištriktuálny dozorca Vladimír Daniš a zaželal im Božie požehnanie v roku 2012. Na záver posedenia sa pracovníkom biskupských úradov v mene Predsedníctva ECAV na Slovensku prihovoril brat generálny dozorca Pavel Delinga. Poďakoval im za obetavú prácu v uplynulom roku a zaželal im úspešné pôsobenie v novom roku. Napokon brat generálny biskup Miloš Klátik dal všetkým požehnanie.