Novoročné prijatie u pána prezidenta

Generálny biskup Miloš Klátik, generálny dozorca Pavel Delinga a dištriktuálny biskup Milan Krivda sa na pozvanie prezidenta SR Ivana Gašparoviča zúčastnili na tradičnom novoročnom prijatí prezidentom SR.
Stretnutie prezidenta republiky Ivana Gašparoviča s predstaviteľmi registrovaných cirkví a náboženských spoločenstiev sa uskutočnilo 12. januára 2010 v Prezidentskom paláci v Bratislave. Na prijatí sa zúčastnili aj minister kultúry SR Marek Maďarič, apoštolský nuncius Mons. Mario Giordana a riaditeľ Cirkevného odboru Ministerstva kultúry SR Ján Juran.

Pán prezident zdôraznil, že Slovenská republika má záujem, aby sa dlhodobo dobré vzťahy medzi štátom a cirkvami naďalej rozvíjali. „Štátu záleží na tom, aby občania mali svoje duchovné a náboženské potreby všestranne zabezpečené. Pre cirkvi a náboženské spoločnosti je dobré a užitočné, ak svoju činnosť môžu vykonávať v usporiadaných, kultúrnych a bezpečných podmienkach,“ povedal a ocenil významnú úlohu, ktorú cirkvi zohrávajú pri vytváraní zdravej morálnej spoločenskej klímy v spoločnosti.

Brat generálny biskup Miloš Klátik, predseda Ekumenickej rady cirkví v SR, vo svojom príhovore pozdravil pána prezidenta v mene členov Ekumenickej rady cirkví v SR.

7. januára 2010 sa brat generálny biskup Miloš Klátik a brat dištriktuálny biskup Milan Krivda na pozvanie prezidenta SR Ivana Gašparoviča zúčastnili aj na slávnosti odovzdávania vyznamenaní osobnostiam slovenského spoločenského života, ako aj na recepcii pri príležitosti štátneho sviatku Dňa vzniku Slovenskej republiky.