Návšteva rakúskeho veľvyslanca na GBÚ

14. januára 2011 navštívil Generálny biskupský úrad v Bratislave veľvyslanec Rakúska v SR Dr. Markus Wuketich, čo svedčí o veľmi dobrých vzájomných vzťahoch, ktoré boli nadviazané už za pôsobenia predchádzajúceho veľvyslanca Dr. Helmuta Wesselého.
Pán veľvyslanec sa vo vyše hodinovom rozhovore s bratom generálnym biskupom živo zaujímal o postavenie Evanjelickej cirkvi a. v. na Slovensku, o našu spoluprácu s partnerskou ECAV v Rakúsku a o spoločné projekty organizované našimi cirkvami. Zvlášť sa zaujímal o vyučovanie nemčiny na našich bilingválnych cirkevných školách a vyslovil osobný záujem postupne jednotlivé školy navštíviť spolu s generálnym biskupom.

Pán veľvyslanec dostal od brata generálneho biskupa niektoré publikácie, ktoré boli v dvojjazyčnej mutácii vydané naším úradom v poslednom čase, napríklad zborník zo stretnutia kresťanov šiestich národov, zborník z teologickej vedecko-historickej konferencie venovanej Žilinskej synode, ako aj zborníky z predchádzajúcich teologických konferencií.

Pán veľvyslanec si so záujmom vypočul informácie o podujatiach, ktoré pripravujeme na tento rok, a prisľúbil, že pokiaľ mu to jeho pracovné povinnosti dovolia, na niektorých z nich sa osobne zúčastní.