Najvyšší predstavitelia GEKE u generálneho biskupa

V stredu 6. júna 2012 sa na GBÚ ECAV v Bratislave stretli Michael Bünker, generálny tajomník Spoločenstva evanjelických cirkví v Európe (GEKE), biskup ECAV v Rakúsku, a Thomas Wipf, výkonný prezident GEKE, emeritný prezident Rady švajčiarskeho evanjelického cirkevného spolku, aby rokovali s generálnym biskupom Milošom Klátikom, predsedom Pracovného spoločenstva diasporálnych diel v Európe (AGDE).
Predmetom pracovného stretnutia boli otázky ďalšej spolupráce AGDE a GEKE vo väzbe aj na Gustav-Adolf-Werk (GAW), ktoré je diasporálnym dielom Evanjelických cirkví Nemecka (EKD). Zároveň boli prerokované niektoré praktické otázky, ktoré sa dostanú na rokovanie valného zhromaždenia GEKE, ktoré je naplánované na september tohto roku vo Florencii. Generálny biskup hostí informoval o projekte Evanjelium – Božia moc na spasenie každému veriacemu, ktorým sa ECAV na Slovensku a Reformovaná kresťanská cirkev na Slovensku uchádza u AGDE o podporu svojej práce s Rómami.

Na rokovaní bol prítomný aj Andreas Hess, pracovník sekretariátu GEKE vo Viedni, ktorý je splnomocnencom pre oblasť diasporálnych diel evanjelických cirkví v Európe.