Na návšteve v Diakovciach

Evanjelici zo Senice navštívili prednedávnom cirkevný zbor v Diakovciach. Cirkevníci z Diakoviec už pri svojej vlaňajšej návšteve Senice a Hlbokého pozvali obidva cirkevné zbory k nim na ich Zborový deň.

Hostí privítala domáca farárka Zora Tuláková, pričom vyslovila potešenie z toho, že prijali ich pozvanie. Pripomenula tiež, že k Senici má stále veľmi dobrý vzťah, pretože tu pôsobila dva roky ako kaplánka. Spoločné Bohoslužby sa konali v modlitebni cirkevného zboru, ktorú si postavili pred 51 rokmi. Okrem domácich viery sa ich zúčastnili aj cirkevníci z Tešedíkova, Šale a Šale-Veče, ktoré sú fíliami Diakoviec. Kázňou slova Božieho poslúžil Juraj Šefčík, farár zo Senice. Kázal na text 1 Tim 2, 1 – 6.

V pokázňovej časti vystúpil 17-členný spevácky zbor ECAV zo Senice. Pod vedením svojho dirigenta Ivana Horňáka sa predstavil niekoľkými piesňami a chorálmi, ktoré boli podané na vysokej úrovni a prítomných naozaj zaujali Ako posledná zaznela zhudobnená prekrásna báseň Ivana Krasku Otcova roľa.

Neskôr sa všetci účastníci Bohoslužieb stretli na spoločnom obede a popoludňajšom príjemnom posedení pri vzájomných rozhovoroch. Sestra farárka Zora Tuláková im pri tom priblížila históriu i súčasný život domáceho cirkevného zboru.

O veľmi pekný záver sviatočného dňa sa postarala domáca kantorka Katarína Bosáková. So svojím manželom a deťmi zaspievali niekoľko veľmi pekných piesní. Bolo z nich vidieť, že celá rodinka sa s láskou venuje nábožnému spevu, čo prítomní ocenili veľkým potleskom.