Misia na Níle sa predstavila

Dňa 10. 3. 2010 navštívili predstavitelia Misie na Níle zo Švajčiarska generálneho biskupa ECAV Miloša Klátika a aj ako predsedu ERC na Slovensku ho informovali o činnosti Misie na Níle.
Na stretnutí sa zúčastnili brat Jakob Wahlen, bývalý dlhoročný riaditeľ Misie na Níle, a sestra Heidi Reinemannová, misionárka a manželka nového riaditeľa Misie na Níle Norberta Reinemanna. Hostí zo Švajčiarska sprevádzala sestra Eva Kolesárová, evanjelická farárka, riaditeľka Misie na Níle, n. o., na Slovensku.

Stretnutie bolo predovšetkým informatívneho charakteru. Na Slovensku pôsobí Misia na Níle už 20 rokov a má tu aj svoju pobočku. Spolupracuje so všetkými cirkvami. Navštevuje väčšie i menšie spoločenstvá cirkevných zborov. Považuje túto skutočnosť za veľkú Božiu milosť a prejav praktickej ekumény. Pracovníci Misie na Níle pravidelne navštevujú svojich spolupracovníkov v Afrike, v krajinách na rieke Níl, aby aj nám na Slovensku prinášali vždy nové správy, ako aj námety na modlitby, inšpiráciu ku konkrétnej pomoc,i ale aj prejavy vďačnosti za to, že sa dáme použiť v tejto Božej službe.