Medzinárodný futbalový turnaj vo Veľkom Slavkove vyhrala Rožňava

Medzinárodný futbalový turnaj vo Veľkom Slavkove  vyhrala Rožňava

V sobotu 10. septembra 2011 sa v Medzinárodnom evanjelickom mládežníckom centre (MEMC) Ichthys vo Veľkom Slavkove konal medzinárodný futbalový turnaj, ktorý Evanjelická cirkev augsburského vyznania na Slovensku organizovala prvý raz v histórii.
Na turnaji sa zúčastnili mladí evanjelici z Česka (Sliezska cirkev evanjelická a. v. v ČR), Poľska (ECAV v Poľsku) a Maďarska (ECAV v Maďarsku). ECAV na Slovensku zastupovalo mužstvo z Cirkevného zboru ECAV v Rožňave (doplnené z CZ Rožňavské Bystré) – víťazi minuloročného futbalového turnaja o putovný pohár generálneho biskupa ECAV v Badíne, ktoré si po víťaznom zápase s mužstvom zo Sliezskej cirkvi evanjelickej a. v. zaslúžene vybojovalo ďalší pohár. Odovzdal im ho brat generálny biskup Miloš Klátik, ktorý vyzdvihol misijný význam tohto podujatia najmä pre prácu s mládežou, ako i požehnané spoločenstvo, ktoré sa vo Veľkom Slavkove vytvorilo. Vysoko vyzdvihol mužstvo bratov farárov z maďarskej ECAV, ktoré podalo veľmi dobrý výkon, no v súboji s mládežníkmi to nestačilo.

Naprázdno neodišli ani ostatní účastníci turnaja a najlepší hráči, ktorí tiež dostali trofeje – rovnako ako aj rozhodca Jozef Marcinko zo Šváboviec, ktorý celý turnaj s prehľadom odpískal.

Turnaj otvorila sestra tajomníčka GBÚ Daniela Veselá a duchovným príhovorom poslúžil brat farár Martin Fečko, poverený seniorom Tatranského seniorátu. Prekladom do angličtiny poslúžil brat kaplán zo Štítnika Michal Devečka.

Účastníci sa streli už v predvečer podujatia v spoločenskej miestnosti v MEMS Veľký Slavkov a vypočuli si informácie vedúceho MEMC Michala Findru o aktivitách MEMS a jeho duchovné zamyslenie. Hráčom sa prihovoril aj brat generálny biskup Miloš Klátik. Vyjadril radosť, že sa podarilo zorganizovať toto stretnutie, na ktoré dala ponet poľská ECAV. Zdôraznil, že pri tomto podujatí ide nielen o športový zážitok, ale najmä o stretnutie mladých ľudí vo viere a o nadviazanie požehnaných kontaktov medzi veriacimi rôznych krajín.