Konferencia MOS ECAV 2012

Tohtoročná – už 22. konferencia Modlitebného spoločenstva ECAV na Slovensku sa konala v Dudinciach v hoteli Flora od 2. do 4. marca 2012. Bola venovaná téme Duchovné dary.
Prvý deň – piatok – bol rokovací. Na úvod účastníkov konferencie privítal senior Hontianskeho seniorátu Miroslav Dubek. Potom sa prijímala správa vedúceho o činnosti MOS za rok 2011, hospodárska správa, schvaľoval plán a rozpočet na rok 2012.
Sobota pravidelne patrí vzdelávaniu účastníkov. Zvolenej téme konferencie sa radi venujú najmä pentakostálne cirkvi a u nás je často obchádzaná, preto po vnútornej diskusii bola vybratá na tohtoročnú konferenciu.
Hlavnú prednášku mal Mgr. Jozef Grexa, evanjelický farár v. v. MOS ECAV pri príležitosti konferencie vydalo aj publikáciu prednášajúceho pod názvom Duchovné dary v praxi, ktorá je jeho osobnou reflexiou na danú problematiku s ohľadom na našu cirkev a prax v cirkevných zboroch.
Druhá prednáška – Túžba po oživení evanjelickej cirkvi cez pietizmus – zachytávala dnes už málo známy pohľad do evanjelických dejín. Pripravil ju Ing. Mikuláš Lipták.
Na popoludňajšom seminári na tému Spoznávanie osobných duchovných darov slúžil Mgr. Michal Hreško, evanjelický farár v. v., a druhý seminár na tému Slúžime si modlitbou viedol RNDr. Peter Dubec, tajomník MOS ECAV.
Účastníci (na prednáškach bolo 140 ľudí) urobili zbierku na pomoc rodine, ktorá prešla náročnou operáciou dcérky. Večerný program vyplnil detský súbor Ďatelinky z miestneho cirkevného zboru.
V nedeľu na službách Božích kázal Mgr. Ján Kecer, evanjelický senior v. v., a vystúpil domáci spevokol. Účastníkov konferencie pozdravil Ing. Bohuslav Beňúch, miestny zborový dozorca, a domáci cirkevný zbor pozdravil Mgr. Ľuboslav Beňo, vedúci MOS ECAV na Slovensku.