Kaplánske skúšky a ordinácia 2011

Kaplánske skúšky  a ordinácia 2011

Dňa 7. júla 2011 sa na GBÚ v Bratislave konali kaplánske skúšky. Na skúšky sa prihlásilo 10 absolventov EBF UK, ktoré ukončili štúdium v magisterskom odbore evanjelická teológia. Skúšky úspešne absolvovalo 8 uchádzačov.
Kaplánskym skúškam predchádzal pohovor so Zborom biskupov ECAV na Slovensku. Kandidáti absolvovali písomnú a ústnu skúšku pred komisiou, ktorej predsedal generálny biskup ECAV PhDr. Mgr. Miloš Klátik, PhD. (dogmatika). Členmi skúšobnej komisie boli biskup ZD Mgr. Milan Krivda (poriadok služieb Božích), biskup VD Mgr. Slavomír Sabol (praktická exegéza), Mgr. Jozef Benka, PhD. (Malý katechizmus), Mgr. Vladimír Ferenčík (Cirkevné právo), doc. ThDr. Ján Grešo (znalosť Biblie) a doc. Mgr. art. Anna Predmerská (liturgický spev).

Úspešné vypracovanie písomnej práce bolo podmienkou pre pripustenie k ústnej skúške. Téma pre tohtoročnú písomnú časť znela: Poriadok spásy

Kaplánske skúšky úspešne ukončili a svedectvo o kaplánskej skúške si prevzali Michal Devečka, Katarína Devečková, Marcel Ištván, Marek Ivan, Branislav Kováč, Jozef Pacek, Ján Sadloň, Ľuboš Vontorčík. Toto svedectvo ich oprávňuje byť ordinovanými za kňaza Evanjelickej cirkvi augsburského vyznania na Slovensku.

Slávnosť ordinácie novokňazov sa uskutoční 30. júla 2011 o 10.30 hod. v Evanjelickom a. v. chráme Božom v Púchove.

Prajeme ordinovanej sestre a bratom veľa Božieho požehnania, pomoci a milosti pre ich službu v ECAV na Slovensku.