Inštalácia zborovej farárky v Príbelciach

V Cirkevnom zbore ECAV Príbelce sa 17. septembra 2011 konala slávnostná inštalácia zborovej farárky Zuzany Alcnauerovej. Posledná inštalácia zborového farára tu bola pre 36 rokmi.
Zvesťou slova Božieho na slávnosti inštalácie poslúžil dôstojný brat generálny biskup Miloš Klátik. Kázal na text L 17, 7 – 10. Na záver sa k inštalovanej sestre farárke aj k prítomným obrátil slovami: „Prosím Pána Boha, aby vás obdarovával aj naďalej svojimi darmi milosti a lásky, múdrosťou, ktorá je zhora, aby Vám dával primerané zdravie. Prosím Pána Boha, aby sme všetci spolu – bratia a sestry, ako služobníci Boží bojovali dobrý boj, beh dokonali, vieru zachovali a raz prijali veniec spravodlivosti z rúk nášho milostivého Pána a Spasiteľa.“

Samotnú inštaláciu vykonal vznešený brat senior Jaroslav Ďuriš, ktorý vyzdvihol to, že kňaz/farár má vždy načúvať svojim cirkevníkom a spoločne majú budovať záujem o zborový život.

Pozvanie na tento vzácny deň prijalo mnoho kňazov. Svojimi osobnými príhovormi domácich viery, ako aj ich zborovú farárku povzbudili Milan Kapitáň, ktorý sestru farárku konfirmoval, Ján Sabanoš, teraz pôsobiaci v jej rodnom zbore Mníšek nad Hnilcom, a konsenior NOS Ivan Mucha.

Služby Božie obohatil spev mládežníckeho spevokolu a Kataríny Mackovej, ktorá zaspievala nádhernú, výstižnú pieseň „Pred Tvoj oltár prichádzam, Pane“, ako aj hra Posaunenchoru z Mníška nad Hnilcom, v ktorom sestra farárka spolu so svojím manželom Matejom hrávali už od gymnaziálnych čias.

Tento krásny a požehnaný deň sa niesol v znamení veľkej radosti, chvály Hospodina, vďaky za vypočuté modlitby a Jeho vedenie. Nech Pán teda aj naďalej vypočúva naše modlitby a bdie nad nami!

Soli Deo gloria!