Historický atlas prezentovali na Bibliotéke

Publikácia HISTORICKÝ ATLAS EVANJELICKEJ CIRKVI A. V. NA SLOVENSKU bola po Istebnom prezentovaná aj na Bibliotéke 2011 v Bratislave vo štvrtok 3. novembra 2011 o 17.30 hod.
Tajomníčka GBÚ pre mediálnu komunikáciu Edita Škodová predstavila hostí: vedúcu prípravného tímu z Prírodovedeckej fakulty UK v Bratislave doc. RNDr. Dagmar Kusendovú, CSc., a vedeckého redaktora textovej časti PhDr. Mojmíra Benžu, PhD., ktorí priblížili atlas z jeho obsahovej aj významovej stránky, pričom použili videoprezentáciu. Zdôraznili, že ide o prvú knihu svojho druhu na Slovensku, ktorá prostredníctvom máp zachytáva históriu našej cirkvi od vystúpenia Martina Luthera až po súčasnosť. Táto publikácia by nemala chýbať v žiadnej evanjelickej domácnosti. Čoskoro vyjde aj v maďarčine a nemčine.

Riaditeľ Tranoscia, a. s., Ľubomír Turčan vyzdvihol príspevok ECAV na Slovensku k zrodu tejto publikácie a informoval aj o novinkách, ktoré pripravujú v Tranosciu, napr. o výpravnej publikácii o artikulárnych kostoloch na Slovensku, ktorá sa viaže k 330. výročiu šopronského snemu a jeho artikulám povoľujúcim za určitých podmienok stavbu evanjelických kostolov.

176-stranovú publikáciu HISTORICKÝ ATLAS EVANJELICKEJ CIRKVI A. V. NA SLOVENSKU vo formáte klasického školského atlasu si môžete kúpiť za 20,90 eur v predajniach Reformata a Jonatán v Bratislave, v predajniach Tranoscia v Lipt. Mikuláši, Lipt. Hrádku a Dolnom Kubíne,
alebo si ju môžete objednať vo vydavateľstve Tranoscius, Tranovského 1, 031 01 Lipt. Mikuláš, tel./fax 044/552 30 70, 551 48 39, odbyt@tranoscius.sk.

Viac informácií: www.tranoscius.sk, www.atlas.sk