Generálny biskup rokoval s MLB a GAW

Generálny biskup Miloš Klátik sa v dňoch 18. a 19. januára 2010 zúčastnil na výročnom zasadnutí zástupcov spolku Gustav-Adolf-Werk v Bad Herrenalbe. V Erlangene 20. januára rokoval s Dr. R.Stahlom, generálnym tajomníkom MLB.
Na zasadnutí spolku Gustav-Adolf-Werk (GAW) brat generálny biskup poďakoval odchádzajúcemu vedúcemu GAW v Bádensku bratovi Gerhardovi Döringovi za významnú pomoc, ktorú sprostredkoval našej cirkvi počas svojho pôsobenia v úrade. Potom zablahoželal k zvoleniu sestre Andrei Schweizerovej a zaželal jej veľa úspechov na tomto poste.
Počas zasadnutia GAW odznelo niekoľko prednášok na tému Naše reformačné korene. Generálny biskup Miloš Klátik vystúpil s prednáškou pod názvom Korene reformácie na Slovensku, v ktorej priblížil šírenie reformácie u nás, vznik prvých evanjelických zborov v roku 1530, zostavenie prvého vierovyznania – vierovyznania piatich východoslovenských miest miest pod názvom Confessio Pentapolitana bardejovským rektorom Leonardom Stöckelom, ako i ďalšie dôležité fakty z histórie našej cirkvi.
Účastníkov zasadnutia brat generálny biskup oboznámil aj so súčasnou situáciou a postavením Evanjelickej cirkvi a. v. na Slovensku. Zároveň im adresoval pozvanie na oslavy pri príležitosti 400. výročia konania Žilinskej synody, ktoré sa uskutočnia na prelome júna a júla 2010 v Žiline.

20. januára brat generálny biskup v Erlangene rokoval s Dr. Rainerom Stahlom, generálnym sekretárom spolku Martin-Luther-Bund (MLB). Okrem iného hovorili aj o spoločnom projekte MLB a ECAV na Slovensku, ktorý sa týka misie medzi Rómami, a dolaďovali niektoré spoločné aktivity v tejto oblasti.