Generálny biskup rokoval o projekte EÚ

V piatok 22. januára 2016 prijal generálny biskup Miloš Klátik na Generálnom biskupskom úrade ECAV na Slovensku pani Ingrid Tschank, zborovú farárku v cirkevnom zbore Gols z Evanjelickej cirkvi a. v. v Rakúsku, a projektového manažéra Christiana Baumgartnera.
Hostia na rokovaní predstavili pripravovaný projekt Európskej únie „Ways Out“, ktorý má už existujúcimi medzinárodnými cyklotrasami spojiť tri susedné regióny v Rakúsku, Maďarsku a na Slovensku. V rámci projektu budú označené a spropagované cyklotrasy, ktoré budú spájať evanjelické kostoly v oboch regiónoch. Projekt má za úlohu podporiť cestovný ruch v daných regiónoch a ponúknuť turistom možnosť prezrieť si evanjelické kostoly.

Generálny biskup vyslovil záujem spolupracovať na tomto projekte a poveril tajomníka GBÚ pre zahraničie Samuela Miška koordinovať tento projekt za ECAV na Slovensku.