Generálny biskup prijal nových veľvyslancov

Generálny biskup ECAV na Slovensku Miloš Klátik prijal na Generálnom biskupskom úrade v Bratislave novovymenovaných veľvyslancov Jána Foltína a Milana Dubčeka.
Jeho excelencia Ján Foltín, ktorý predtým pôsobil ako vedúci zahraničného oddelenia Kancelárie prezidenta SR a zúčastňoval sa aj na tradičných stretnutiach predstaviteľov ECAV s ústavnými činiteľmi (na fotografii prvý zľava), bude pôsobiť vo Švajčiarsku. Navštívil GBÚ 10. marca a zaujímal sa o situáciu protestantských cirkví vo Švajčiarsku a o Ústredie Svetového luteránskeho zväzu, ktoré sídli v Ženeve. Brat generálny biskup ho pozval na Predvalné zhromaždenie SLZ pre Európu, kde veľvyslanec Ján Foltín pozdravil predstaviteľov Svetového luteránskeho zväzu. Veríme, že tento kontakt prispeje k vytvoreniu dobrých vzťahov na jeho novom pôsobisku aj v prospech našej evanjelickej cirkvi.

Jeho excelencia Milan Dubček, syn Alexandra Dubčeka, ktorý prišiel na stretnutie s generálnym biskupom 18. marca, bude pôsobiť ako veľvyslanec v Etiópii, kde žije vyše 5 miliónov evanjelických veriacich a Etiópska evanjelická cirkev Mekane Jesus je partnerskou cirkvou našej ECAV na Slovensku. Veľvyslanec Milan Dubček sa zaujímal o naše kontakty s etiópskymi evanjelikmi, o projekty Svetového luteránskeho zväzu na pomoc núdznym a o činnosť nadácie Misia na Níle.

Generálny biskup obom novým veľvyslancom poprial Božie požehnanie a úspech v ich diplomatickej misii.