Generálny biskup navštívil Diakovce

Tretiu augustovú nedeľu generálny biskup ECAV na Slovensku Miloš Klátik s manželkou, sestrou farárkou Oľgou Klátikovou, poctil svojou pastorálnou návštevou cirkevný zbor Diakovce a dcérocirkev Šaľa.
CZ Diakovce bol založený v roku 1948 po presídlení slovenských evanjelikov z maďarského Csanádalbertu. Nebolo pre nich vo svojom rodisku ľahké zanechať domy, pozemky, cintorín, školu a kostol. V Diakovciach chceli mať svoj stánok Boží, a to sa im v roku 1968 stavbou modlitebne podarilo. Po príchode evanjelikov do Šale za prácou v podniku Duslo bola Šaľa v r. 1969 začlenená do CZ Diakovce. V Šali sa stretávajú evanjelici na službách Božích v kultúrnom dome.

Miloš Klátik sa po službách Božích prihovoril veriacim v Diakovciach aj v Šali biblickými veršami, ktoré sú napísané vo vnútri diakovskej modlitebne: „Viera je z počúvania slova Kristovho.“ a „Spravodlivý z viery bude živý.“ (Rim 10, 17; 1, 17) V Šali odpovedal aj na otázky veriacich. Na spoločnom obede s niektorými presbytermi – pamätníkmi presídlenia a ich potomkami sa zaujímal o históriu presídlenia evanjelikov na Slovensko.