Generálny biskup na rokovaní GAW v Rendsburgu

V dňoch 6. až 8. januára 2012 sa v Rendsburgu konalo rokovanie Spolku Gustáva Adolfa (Gustav-Adolf-Werk, GAW) Severného Polabia, na ktorom sa zúčastnil aj generálny biskup Miloš Klátik.
Na rokovaní GAW Severného Polabia, ktoré sa koná pravidelne každý rok, sa zúčastnilo asi 60 hostí vrátane viceprezidentky GAW Gabriely Wulfovej a generálneho tajomníka GAW Enno Haaksa. Medzi hosťami zo zahraničia boli biskup ECAV v Poľsku Ryszard Bogusz z Vroclavu a generálny biskup ECAV na Slovensku Miloš Klátik.

Do programu zasadnutia boli zaradené správy od praktikantov z diaspory v Argentíne, Lotyšsku i na Slovensku, ako aj pódiová diskusia s nimi. Nasledovali správy z členských cirkví, keď brat generálny biskup Miloš Klátik predniesol správu za ECAV na Slovensku.

V nedeľu 8. janára 2012 sa v Christkirche v Rendsburgu konali služby Božie s Večerou Pánovou. Pri prisluhovaní Večere Pánovej poslúžil i generálny biskup Miloš Klátik, ktorý chrámovému zhromaždeniu aj udelil Áronovské požehnanie.

Foto: Enno Haaks