Generálny biskup Miloš Klátik zvolený za predsedu Výboru pre teológiu a ekumenické vzťahy a za člena riadiaceho grémia SLZ

Generálny biskup Miloš Klátik zvolený za predsedu Výboru pre teológiu  a ekumenické vzťahy a za člena riadiaceho grémia SLZ

Na zasadnutí Rady SLZ v Ženeve 9. – 14. júna 2011 bol za predsedu novoutvoreného Výboru pre teológiu a ekumenické vzťahy a za člena riadiaceho grémia SLZ zvolený generálny biskup Evanjelickej cirkvi augsburského vyznania na Slovensku PhDr. Miloš Klátik, PhD.
V rámci zefektívnenia svojej práce Svetový luteránsky zväz (SLZ) reštruktualizoval svoje výbory. Z doterajších šiestich výborov vznikli štyri nové výbory SLZ: Výbor pre teológiu a ekumenické vzťahy, Výbor pre holistickú misiu a vzťahy členských cirkví, Výbor pre celosvetovú službu a Výbor pre verejnosť, menšiny atď. Vedenie SLZ tým chce docieliť vyššiu efektivitu a lepšiu spoluprácu v daných oblastiach svojej činnosti. Predsedovia novovzniknutých výborov boli zvolení aj do 15-členného riadiaceho grémia SLZ, ktoré nahradilo exekutívny výbor SLZ.

Výbor pre teológiu a ekumenické vzťahy vznikol spojením dvoch dovtedajších výborov – výboru pre teológiu a štúdium a Výboru pre ekumenické záležitosti. Ide o logické vyústenie snáh, aby ekumenické zbližovanie cirkví bolo v rovnováhe s vieroučným učením evanjelických cirkví.

Bratovi generálnemu biskupovi blahoželáme k zvoleniu do týchto významných funkcií, čo vnímame ako prejav ocenenia postojov ECAV na Slovensku v uvedených otázkach.

Spracované s použitím zdroja
www.lutheranworld.org/lwf/index.php/new-council-committees.html