Energetický manažment má dobré výsledky

29. 9. 2011 sa na BÚ ZD vo Zvolene konalo už tretie školenie o zavedení energetického manažmentu v našich cirkevných zboroch. Opäť ho viedol Eberhard Müller, zástupca Diakonie vo Württembersku. Predtým ho prijal na GBÚ generálny biskup M. Klátik.
Účastníci stretnutia si vymenili skúsenosti o prínose doteraz schválených siedmich projektov našich cirkevných zborov, ktoré boli podporené z Fondu pre zachovanie stvorenstva Trojpartnerstva. Išlo o projekty zateplenia budov, rekonštrukciu kúrenia, inštalovanie slnečných kolektorov či okien s lepšou izoláciou. S bratom Müllerom potom konzultovali aj ďalšie pripravované projekty.

Stretnutie otvorila vedúca BÚ ZD vo Zvolene Zuzana Žilinčíková krátkou pobožnosťou na biblický text Ž 31, v ktorej vyzdvihla, že teológia o Božom stvorenstve je naším východiskovým bodom. Školenie obohatil zástupca Enviromentálneho inštitútu z Bratislavy Branislav Dušek.