Dva dôvody na radosť v Krnči

V Ev. chráme Božom v Krnči, filiálke CZ ECAV Nitrianska Streda, v nedeľu 12. 9. 2010 privítali generálneho biskupa M. Klátika na slávnosti 40. výročia posvätenia chrámu, ako aj posviacky po generálnej oprave.
„Chválime Ťa, Bože, za tento deň radosti...“
Aj táto oslavná pieseň znela v Evanjelickom chráme Božom v Krnči. Domáci viery mali na radosť a chválenie Boha hneď dva dôvody. Pripomenuli si 40. výročie posvätenia chrámu a zároveň sa radovali z toho, že sa im s Božou pomocou podarilo k tomuto výročiu generálne opraviť svoj chrám.

Pozvanie prijal dôstojný brat generálny biskup Miloš Klátik s manželkou, ktorý bol slávnostným kazateľom. Vo svojej kázni zdôraznil potrebu dodržiavania 3. Božieho prikázania, ako aj to, že pre kresťana má chrám veľký význam, lebo v ňom nachádza pokoj a silu, hlavne duchovnú.

Posviacku obnoveného chrámu vykonala sestra seniorka Považského seniorátu Eva Juríková. Liturgovali bratia farári, ktorí v zbore v minulosti pôsobili: Milan Hargaš a Ján Jančo; farári zo susedných cirkevných zborov: Eva Kahanová Bašková z CZ ECAV Topoľčany a Jaromír Šuma z CZ ECAV Partizánske; a domáci farári Renáta a Martin Bobákovci.

Predstavitelia cirkevného zboru sa poďakovali zástupcovi dozorcu bratovi Jozefovi Vargovi, ktorý sa svojou obetavosťou najviac pričinil o obnovu chrámu. No najväčšia vďaka patrí Trojjedinému Pánu Bohu, že mu pridal aj ďalších ochotných ľudí, ktorí mu v tom pomáhali.