Do Grundtvigu pribudli ďalšie CZ

20. júna 2013 roku sa na GBÚ konalo ďalšie stretnutie učiacich sa v medzinárodnom projekte Grundtvig - Učiace sa partnerstvá na národnej úrovni. Jednotliví účastníci referovali o plnení čiastkových plánov slovenského tímu Grundtvig v CZ Ostrá Lúka, Dolné Saliby, Merník, Zvolenská Slatina a Moravské Lieskové.
Koordinátorka projektu Svetlana Bartoňová informovala o aktualitách z II. medzinárodného stretnutia koordinátorov, ktoré sa konalo v Rige, ako aj o návrhu systému ekologickej certifikácie v cirkvi.

V diskusii jednotliví členovia vyjadrili potrebu tému ekológie a cirkvi prezentovať na teologickom základe, pokračovať a prehĺbiť prednášky zamerané na ochranu Božieho stvorenstva a nadviazať na poznatky získané v minulosti.

Potešiteľné je, že projekt Grundtvig získava postupne nových záujemcov: cirkevné zbory Závada, Hnúšťa, Horná Mičiná a Švábovce.